Nagyon izgultam, de klassz volt. A kiállítás is, a Kiccsaj is.
A kiállítás a "Tájak - Ég és Föld között" nevet viseli és ennek megfelelően VvG tájképeiből válogatták össze a kiállítás anyagát (értsd: nem volt sehol egy darab napraforgó sem)
VvG-t egyszerűen szeretni kell. A zseniális tehetség tényleg ott van, vagy azokban a személyiségekben tud kibontakozni, akik...hm...kellőképpen másmilyenek, máshogy látják a világot, más kifejezési módot keresnek és találnak és akiket a nemilyenek általában kissé vagy nagyon őrültnek tartanak. Pedig.
Olvastam egy itteni újságban a kiállítás elején-kapcsán, hogy él itt egy igazi van Gogh leszármazott. Az ő és VvG apja vagy nagyapja voltak valami másodfokú rokonok, az istennek se találom már a cikket.
Ő is fest, bár nem lett híres, mint VvG, nagyon emlékeztetnek a képei VvG festményeire.
Nekem egyébként a késői képei tetszenek -ha lehet ilyet mondani valakiről, aki 37 évesen halt meg és a ciklusai mondjuk pár hétig tartottak-, amiket a szanatóriumi kezelés alatt festett (Saint-Rémy, 1 év, 1889 májustól - 1890 májusig).
Értsd: nem szaggatott-vonalkásak, mint a sok búzamező, hanem körkörös mozdulatokkal alkotott, hullámzó képek, mint az idegpályák tornádója).
1888 június
vs.
1889 június