Életem egyik legszebb napja.Életem egyik legszebb napja ilyen volt.
Reggel Kiccsaj szó nélkül készülődött, tette, amit kell, kivéve, hogy még mindig nem akar harisnyát hordani a farmernadrág alá és szerintem befagy...
De ő hősiesen tiltakozik fejrázólag.
Elment, visszadőltem és hamarosan csengettek. Azt hittem, ő jött vissza, denem. a csomagos postás jött. Drágám rendelt Kiccsajnak két érdekesszép könyvet. Dobozban érkezett, ami masnis díszcsomagolásnak volt álcázva.
Kiccsaj nevére rendeltük és az eredeti terv szerint a postás Kiccsaj nevére hozta, mondhattuk volna, hogy ezt akkor most a Jézuska hozta...küldte.
De nem kedveztek az idősíkok.
Kettesben elmentünk, hogy vegyünk valami apróságot a két volt főnökömnek és mellesleg kaptam én is két könyvet.
Az egyiket Drágám lobogtatta...ami képzavar, mivel a könyvé egy kifejlett elefántbébiével simán felveszi a versenyt, viszont ellentétben a hasonítottal ezt lehet lapozni, és azért a könyvespolc úgy, ahogy elbírja... Tudod...ez egy olyan könyv, amit nem lehet még két kézzel sem tartani.
Ez -és a másik is- olyan kötet, amit hosszú téli estéken lapozgat az ember, fahéjas szilváslepény - én nem szeretem, úgyhogy- fahéjas almáslepény kellemes társaságában, egy széles kanapén elnyúlva.
Ebben a kötetben Leonardo képzőművészeti tehetségéről, alkotásairól tudhatunk meg nagyjából mindent, amit tudni lehet, s érdemes.
A másik csodakönyv: az UNESCO által a Világörökség részévé nyílvánított, ember alkotta építészeti remekművek szerepelnek benne.
Mikor hazaértünk és hármasban maradtam velük, a világörökségek között rögtön magyart kerestem...És hajszálpontosan a Parlament, Halászbástya, Országos Levéltár triumvirátusnál ütöttem fel a könyvet.
Nem tudom, miért, de természetesen megint elsírtam magam.
Aztán jött...Kiccsajt ma apja kellett hazahozza, mert "sokmindent csinált az iskolában, amit haza kell szállítani"